• Kategorie
  • Szukaj
  • Nawilżacze do respiratorów

W jaki sposób nawilżacz poprawia komfort terapii?

Przepływ powietrza generowany przez respirator jest często większy niż ten, do którego przyzwyczajony jest organizm. Używanie nawilżacza podczas wentylacji mechanicznej płuc może pozytywnie wpłynąć na komfort terapii, dodając wilgoć i ciepło do powietrza dostarczanego przez urządzenia, zmniejszając objawy suchości i przekrwienia oraz poprawiając komfort i podatność płuc.

Gdzie należy umieścić nawilżacz?

W przypadku respiratora bez zintegrowanego nawilżacza zawsze powinno znajdować się na tym samym poziomie lub powyżej nawilżacza, aby zmniejszyć ryzyko przedostania się wody do urządzenia.

Czy urządzenie może być przenoszone podczas, gdy w nawilżaczu znajduje się woda?

Nie. Aby upewnić się, że w czasie transportu woda nie przedostanie się do respiratora, należy odłączyć nawilżacz i usunąć z niego wodę.

Czy podgrzewane nawilżanie szybciej zużywa maskę lub obwód oddechowy?

Nie. Akcesoria dostarczane z urządzeniami mogą wytrzymać znacznie wyższe temperatury niż ciepło generowane przez nawilżacz.

Czy nawilżacz powinien być włączony przed użyciem, aby upewnić się, że woda jest ciepła?

W zależności od potrzeb pacjenta nawilżacz można włączyć 20 minut przed rozpoczęciem wentylacji.

Czy nawilżacz powinien być używany przez cały rok, czy tylko w okresie zimowym?

Jeśli u pacjenta występuje podrażnienie błony śluzowej nosa lub suchość poza chłodnymi miesiącami, zaleca się, aby nadal używali nawilżacza.

Skąd mam wiedzieć, jakich ustawień nawilżacza użyć?

 

Odpowiedź jest różna w zależności od używanego nawilżacza. Dodatkowo, ilość nawilżania wymagana dla komfortowej terapii jest różna dla różnych pacjentów. Zapoznaj się z podręcznikiem użytkownika.

Nawilżacz do respiratora H900
Brak w magazynie