• Kategorie
  • Acapella - Wibracyjne urządzenie do ćwiczeń oddechowych

Masz pytania? Zadzwoń 572-015-200

Zostaw telefon

ACAPELLA 

Urządzenie do ćwiczeń oddechowych  oscylacyjnym dodatnim ciśnieniem wydechowym PEP*.
Nowoczesne i uniwersalne urządzenie do ćwiczeń  oddechowych, wspomagające farmakoterapię w zakresie higieny oskrzeli. Ułatwia ewakuację wydzieliny przy przewlekłych schorzeniach układu oddechowego takich jak:

  • mukowiscydoza
  • przewlekłe zapalenie oskrzeli
  • rozedma
  • rozstrzenie oskrzeli
  • astma

Dzięki innowacyjnej konstrukcji skupia zalety różnych metod fizjoterapii, w tym terapii dodatnim ciśnieniem wydechowym PEP* i masażu wibracyjnego, eliminując jednocześnie niedogodności związane z ich stosowaniem.

image 
 
Zasada działania:

Przepływ powietrza podczas wydechu jest hamowany na umieszczonym u wylotu rezystorze, podwyższając ciśnienie w drogach oddechowych - 5 ustawień numerycznych rezystora (1-5) pozwala na dostosowanie do stanu pacjenta.
Wahająca się pod wpływem wdychanego do urządzenia strumienia powietrza dźwignia zmienia jego przepływ (otwierając i zamykając ujście) wytwarzając efekt drgań, (wibracji) powietrza przenoszony na ściany oskrzeli. Wibracje słupa powietrza są dodatkowo wzmacniane poprzez rezonans z drganiami własnymi ścian drzewa oskrzelowego. W efekcie wydzielina ulega defragmentacji łatwiej odrywa się od ścian dróg oddechowych.


Unikalne cechy użytkowe:

Wygodna - działa niezależnie od ustawienia, dzięki wyposażeniu w jednokierunkowy zawór nie ma potrzeby wyjmowania ustnika z ust podczas wdechu

Uniwersalna - pozwala na precyzyjne dobranie terapii (według zaleceń lekarza), może być stosowana zarówno z ustnikiem jak i maską twarzową. Istnieje możliwość jednoczesnego podłączenia nebulizatora poprzez standardowe złącze 22 mm (z przeciwnej strony ustnika)

Nieuciążliwa dla pacjentów, w porównaniu z tradycyjnymi technikami fizjoterapii np. oklepywanie.
W krótszym niż inne metody czasie przynosi efekty terapeutyczne. Pozwala na prowadzenie fizjoterapii przez różnych pacjentów, w dowolnym miejscu i czasie, alternatywnie do czasochłonnych i wymagających udziału fizjoterapeuty tradycyjnych technik

Łatwa do utrzymania w czystości(prosty demontaż na 4 części), jest przystosowana do sterylizacji w autoklawie, czyszczenia w zmywarce lub gotującej wodzie


image

Dodatkowe informacje:

Przed użyciem należy przeczytać całą instrukcję użycia, łącznie z ostrzeżeniami i uwagami. Instrukcja zawiera ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa użytkowania produktu. Pracownik służby zdrowia ponosi odpowiedzialność za to, aby opiekun pacjenta i pacjent zapoznał się z instrukcją obsługi urządzenia i konserwacji, zrozumiał je oraz ich przestrzegał.
Urządzenie przeznaczone jest do użytku przez jednego pacjenta. Przy założeniu przestrzegania instrukcji czyszczenia i użytkowania, zalecanych przez producenta okres eksploatacji urządzenia Acapella, w typowych warunkach użytkowania, powinien wynosić 6 miesięcy od daty pierwszego użycia.
 

* Terapia PEP (Positive Expiratory Pressure) - terapia dodatnim ciśnieniem wydechowym, opracowana pod koniec lat 70-tych w Skandynawii, powszechnie stosowana w krajach Europy i Kanadzie. Dzięki zastosowaniu specjalnych przyrządów zwiększa się opór powietrza w czasie wydechu, wywołując wzrost ciśnienia w drogach oddechowych i w efekcie otwarcie małych oskrzeli oraz przesuwanie się zalegającej wydzieliny w kierunku górnych dróg oddechowych, z których może być odkrztuszona.    

 

 

 

 

 

 

Produkt medyczny rozpakowany nie podlega zwrotowi.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.